Emekli İkramiyesi Ceviz Ağacından

Ceviz Ağacından Fonlama

Tom Jenkins, hafta boyunca başkalarının emeklilikleri için yatırım yapmalarına yardımcı olan bir mali müşavirdir. Hafta sonları, Jenkins bazen bir çuval öğle yemeği hazırlar ve budama testeresi ile “Ceviz İRA” dediği şeyi ziyaret eder. Aslen 12 ayaklık bir ızgara ile dikilen ve yavaş yavaş aralıklı olarak daha geniş aralıklarla inceltilmiş 20 dönümlük siyah ceviz ağacı ağaçlar büyüdü, Tom’un emekli olmayı planladığı zamanda hasat yapmaya hazır olacak. Siyah ceviz kütüğünün fiyatı yüksek olduğunda, ceviz kıyısının onu milyoner yapması için yeterli olacağını düşünüyor. Daha da iyisi, ceviz standı için yaptığı emlak vergileri, kereste üretimini teşvik eden özel emlak vergisi oranı sayesinde neredeyse sıfırdır.

Kereste uzmanlarına göre, siyah ceviz ağaçları, ağaç büyümesini en üst seviyeye çıkarmak için ekildiklerinde, iyi topraklarda yılda 3 ila 4 grow kadar büyüyebilir ve 100 diameter ile 30 ″ ile 40 ″ arasında olgun bir yüksekliğe ulaşabilir. 16 saw çapındaki testere tomrukları 30 yılda hasat etmeye hazır.

Kara ceviz ağaçları orta ve doğu ABD’ye özgüdür, ancak ülkenin diğer bölgelerinde de iyidirler ve hem fındık hem de kereste için yetiştirilirler. Bir ceviz bahçesi tam üretime kavuşması birkaç yıl alabilir, ancak daha sonra dönüm başına 6.000 pound ceviz üretebilir. Siyah ceviz tomrukları birinci sınıf fiyatlar sunar ve 1700’lerden bu yana tek ağaçların 20.000 dolara kadar çıkmasını sağlar. “Kara Ceviz İçin Kar” yazarı Bruce Thompson, olgun bir siyah ceviz ağacının durgunluğunun tek başına dönüm başına sadece 100.000 dolar getirebileceğini tahmin ediyor. İnce, düz taneli ahşap, mobilya, kaplama ve tabancalar için kullanılır.

Ceviz ağaçları büyürken gelir elde etmek için pek çok yeni ekim, hasat veya hayvan otlatması için mera bitkileri ile çift kat ağaç kesimi kullanan “tarımsal ormancılık” kullanıyor. Ağaçlar, geniş aralıklı sıralara, dönüm başına yaklaşık 100 ağaçta, sıralar arasında diğer mahsullere ekilir. Mera mahsullerine ek olarak, ahududu veya yaban mersini gibi yüksek değerli mahsuller kullanılabilir.

Tarımsal ormancılık dört farklı şekilde gelir sağlayabilir. İlk birkaç yıl için, tek gelir, ağaçların arasına ekilen üründen gelir. Ağaçlar büyüdükçe, odun inceltilerek satılırken fındık üretimi için inceltilirler. Ardından, fındık ek gelir sağlar. Kalan inceltilmiş ağaçlar olgunlaştığında, kaplama kütükleri için hasat edilirler.

İnceltme, en iyi ağaçların hızlı büyümesini teşvik eder ve mükemmel ağaçlardan daha az çıkarır. Kıvrılmış ağaçlar küçük boyutlarda bile premium fiyatlar getiriyor. Kürekler 3 ayak uzunluğunda kesilir ve tabanca boşlukları için kurutulur, bu da her biri 300 dolar kadar getirebilir. Uzuvlar gibi ceviz ağacı kütüklerinin daha küçük bölümlerini kullanmak için üreticiler bunları kalem tutucular, kağıt ağırlıkları ve kitap ayracı gibi ürünler için kullanıyorlar. Bu kullanımlar için, kaba düğümlü odun, yüksek dereceli kütükler kadar iyidir.

Zamanı ve sabrı olanlar için, ceviz ağaçlarının yaşayan bir mirası çocuklar ve torunlar için paha biçilmez bir hediye olabilir. Profesyonel kereste yatırımcılarına göre, bir ceviz ağacı standından elde edilen ortalama getiri yılda yüzde 14’dür ve hasattan sonra vergi alınmamaktadır. Bu, tahvillerin, hisse senetlerinin ve diğer birçok yatırımın getirisini kolayca ve daha da zorla keserek, ceviz ağaçları büyümeye devam ederken yetiştiricilerin bile gelir elde etmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir