Franquette cevizi

 

Franquette cevizi, ilkbahar don zararına, ceviz ışığına ve morina güvesine karşı duyarlılığı düşük, geç yaprak açan bir ceviz çeşididir. Franquette, hafif çekirdekli, iyi mühürlenmiş, ince kabuklu kaliteli somunların adil bir şekilde üretilmesini sağlar. Ağaç çok büyük ve diktir. Franquette cevizi geç üretime girer ve çok az budama gerektirir. Chandler ve Hartley için polenleyici olarak kullanılır.

FRANQUETTE CEVİZ ÖZELLİKLERİ

CHANDLER CEVİZ SAPLAYICI’NIN BİR POLLİNATÖRÜ OLARAK ÜRETİLMİŞTİR.

BİR POLLİNATÖRDİR, UZUN MEYVELER VERİR.

11-12 GR AŞINDAKİ MEYVE AĞIRLIKLARI

KAPALI BAHÇELERDE TAVSİYE EDİLMEMİŞDİR.

MEYVE İÇ ORANI HIZLI.

Bölgeler: 5-8
Soğuk saatler: 700
Hasat: 10 Ekim – 1 Kasım
Görünüşü: İyi sızdırmaz, ince kabuklu fındık.
Kişilik: Yüksek kaliteli.

Terminallerde taşımakta olan çok büyük ağaç. Yapraklanan son ceviz, ilkbahar donuna karşı daha az hassastır, ne yazık ki bu çiçeklerin geç kaldığı ve diğer çeşitlerin mahsullerinin polen kulübesini özlediği için diğer çeşitlerden daha küçük olabileceği anlamına gelir. Yüksek kaliteli kereste. Çok eski bir Fransız çeşididir.

Tozlaşma: Kendi kendine tozlaşma. Özellikle ağaç gençken bir polenleyici ile daha yüksek verimler. Chandler, Franquette için mükemmel bir polenleyici seçimidir.

Avrupa cevizleri yemek cevizinin standardıdır. Gölge için iyi, çok verimli. Derin sulama ve iyi drene toprak gerektirir. En iyi üretim için iki çeşit ekin. Yanık ve kök hastalıklarına karşı hassastır. Büyümek zor olabilir ve satın alma fiyatının% 50’siyle sınırlı olarak daha sınırlı bir yalınayak garantisine tabi olabilir. Ağaçlar 2 yaş ve 5. yıllarında meyve vermeye başlamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir